Pravidla diskuze

  1. Diskutující nesmí zveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR či propagují nezákonné činnosti.
  2. Komentáře a diskusní fóra slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma.
  3. Diskutující nesmí zastrašovat nebo vyhrožovat násilím jednotlivci či skupinám lidí.
  4. Stejně tak nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost nebo diskriminaci určité skupiny právě kvůli příslušnosti k národu, rase nebo náboženství.
  5. Do komentářů a diskusních fór nepatří vulgarismy, urážky, pomluvy nebo obscénnosti.
  6. Do komentářů a diskusních fór je zakázáno vkládat reklamy, spam ani jinou formu propagace komerčních aktivit.
  7. Do komentářů není povoleno vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem nebo obsahem legálním, ale nesouvisejícím s tématem diskuze.
  8. Diskutující musí respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách - např. jejich telefonní čísla, plné adresy apod.
  9. Pokud diskutující poruší ve svém příspěvku tato pravidla, pak je administrátor oprávněn takové příspěvky smazat.

Zde můžete psát

chytání

Datum: 29.08.2018 | Vložil: Milan

dobrý den je možnost někde po domluvě zkusit chytat plevelné rybky na splávek bez povolenk Vnouček by to chtěl zkusit samozřejmě pouštět zpět děkiji

Re: chytání

Datum: 04.09.2018 | Vložil: admin

dobrý den, věc se má tak.
Pokud vnouček a ani vy nevlastníte rybářský lístek, tak bohužel na revírech je rybolov, byť i na plevelné rybky zakázán. Ovšem pokud Vy vlastníte ryb.lístek a vnoučkovi ještě není 10let, tak je možné, že by chytal s Vámi na jeden prut. Jinak mohu poradit některý soukromý revír, kde by to po domluvě jistě šlo.

zarybnění řeky

Datum: 08.08.2017 | Vložil: Peta Fárský

Zdravím,
mám prosbu bude se ještě zarybňovat řeka Opava 9 pstruhem duhovým do konce vláčecí sezony?
Díky moc za odpověd.Mějte se.

bezprostřední vzdálenost......

Datum: 24.03.2017 | Vložil: Jan Frk

Přeji hezký den!
Předesílám, že můj dotaz provokací, či nějakým rýpáním, ale snahou o získání relevantních informací :
Na Vašich stránkách v sekci Rybářská stráž uvádíte jako bezprostřední vzdálenost rybářského revíru vzdálenost 100 metrů s odkazem na Zákon o rybářství. Tam ale nikde vzdálenost v metrech uvedena není. Prosím o sdělení, jak jste k hranici 100 metrů dospěli a čím je toto podloženo. Ani nikde jinde jsem stanovení vzdálenosti v metrech nenalezl.....
Za odpověď předem děkuji.

Re: bezprostřední vzdálenost......

Datum: 18.04.2017 | Vložil: admin Jarda

dobrý den,
vycházel jsem z informací Českého rybářského svazu, kde je jasně napsáno v ustanovení
zákona č. 99/2004 Sb.
a vyhlášky č. 197/2004 Sb.,
ve znění pozdějších předpisů a bližší podmínky
výkonu rybářského práva kde v odstavci VI.
Při lovu v rybářském revíru se zakazuje
§ 13 odstavce 2 a 3 zákona č. 99/2004 Sb.pod písmenem g, je jasně napsáno že: "v blízkosti přehradních hrází nejméně 100 metrů od hrázového tělesa"
viz:https://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad
Tak předpokládám že zdroj a informace zde napsané jsou platné.
Hezký den.

Re: Re: bezprostřední vzdálenost......

Datum: 02.02.2019 | Vložil: Jan Frk

Přeji hezký den!
Ač opožděně, přece jen jsem opět navštívil Vaše stránky. Děkuji za odpověď. Ač nejsem právník, jsem toho názoru, že Vámi citovaná definice platná je...... Ovšem s upřesněním, že uváděná vzdálenost 100 metrů se týká výhradně vzdálenosti od "hrázového tělesa přehradních hrází " . Tedy nikoliv po celém obvodu vodní nádrže. Bylo by to obtížné měření na řekách.....

Prosím radu

Datum: 19.09.2016 | Vložil: Robin Hudeček

Dobrý den, prosím o radu, s čím by měl do našich vod vyrazit začínající rybář pánové? Co bude dostačující? Díváms e na tento výběr: https://www.rybashop24.com/Rybarske-pruty/ nicméně si jako úplný nováček nevím rady. Chtěl bych chodit jen občasně, v dlouhých chvílích v důchodu. Děkuji Hudeček

Re: Prosím radu

Datum: 25.09.2016 | Vložil: Jarda

pokud mohu radit, tak již ted začněte šetřit na svoji druhou udici.Proto už že poznáte co se vám hodí a budete chtít kvalitu.
Jinak Ke každé rybolovné technice budeme potřebovat jiný typ udice. Například k lovu kaprů na položenou musíme mít jinou udici, než pro lov okounů na jemnou přívlač. Spektrum modelů udic je nepřeberné. Přesto si myslím, že pro začátek jsou nejlepší teleskopické udice, které jsou nejlevnější. Pravda, jejich cena se odvíjí na kvalitě výrobků, ale pro osvojení si základů nahazování bohatě postačí. Vybrat si ale můžeme i z levnějších děliček.
Prut Délku a gramáž prutu opět přizpůsobujeme stylu lovu, lovené rybě a revíru. Například na plavanou nám postačí měkčí udice, než na položenou. Toto pravidlo se odvíjí podle hmotnosti montáže, která se skládá hned z několika součástí. Na menší revíry pak postačí kratší udice, poněvadž nepotřebujeme tak velkou páku, kterou využíváme pro daleké hody. K lovu plotiček využijeme udice s menší gramáží, než pro lov kaprů.
Navijáky se vyrábí v různých velikostech nebo s různým provedením brzdy (zadní, přední). Některé modely mají dokonce i oproti jiným navijákům dvojitou kličku. Obecně by se dalo říci, že velikost navijáku se odvíjí podle velikosti revíru a ryby.
Na velké revíry potřebujeme větší navijáky z toho důvodu, že tyto modely mají prostornější cívku, která pojme mnohem větší množství navazovacího materiálu. Větší modely pak budeme potřebovat i při lovu větších ryb. Například při přívlači potřebujeme na štiku větší naviják, než při lovu okouna.
Potřebujeme též vlasec a háčky, to záleží od druhu uvažovaného lovu.
K výbavě patří i prostorný podběrák a vezírek. Nezapomenout na Vyprošťovač háčku - pean či kleštičky.

Rybářský lístek

Datum: 05.05.2016 | Vložil: Marek

Dobrý den,

Kdy mohu přijet a složit zkoušky na Ryb. lístek?

Re: Rybářský lístek

Datum: 06.05.2016 | Vložil: Admin

Dobrý den,
přezkoušení pro získání rybářského lístku je možné absolvovat po předchozí domluvě s panem Liborem Mrhálkem, tel. 737258607, domluvte se s ním na termínu

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek